Skomentuj (40)
Podobne
Komentarze
-
Obserwator, a tak na poważnie, to co proponujesz?
-
A ja proponuję jeszcze ściągnąć brygadę antyterrorystyczną, a najlepiej Grom. Będzie porządek, nikt nie będzie śmiecił i źle parkował.
-
No chociaż jeden rozsądny !Bart wyjaśnił chyba dosyć jasno całą sprawę .
Anna Ewa Soria,
Skomentuj
Dodawanie komentarza
Trwa dodawanie komentarza. Nie odświeżaj strony.
Dodane komentarze (40)
-
pijany znad GrodarzaKomentarz z Puław: "Ja to w ogóle bym zaczął rozważania od potrzeby istnienia Straży Miejskiej. Roczne koszty utrzymana Straży Miejskiej w 2009r. to 1 254 872 zł, a więc w przeliczeniu na każdego pełnoletniego obywatela miasta to ok. 30zł. Zapewne większość mieszkańców wolałaby jednak, żeby istniała. Ja postrzegam, jej prace średnio. Są "plusy", jak pilnowanie prawa np. przejeżdżanie rowerem przez przejście, czy parkowanie w niewłaściwym miejscy (tych dwóch przepadków sam byłem świadkiem), jednak powinni oni też interweniować w "cięższych przepadkach", jak picie w niedozwolonych miejscach itp. Jak w każdej instytucji publicznej, są sumienni i leni" Ode mnie. Brak publikacj efektow pracy.
-
pijany znad GrodarzaRadosna twórczość " pracy Straży Miejskiej w Lublinie.np, za 11 miesiecy - usuniecie błota, śniegu . Za 11 miesiecy ujawniono 1 przypadek.
-
pijany znad GrodarzaOto "okrąglaki" Straży Miejskiej w Radzyniu :omendant Straży Miejskiej- Jan Kuszpa przedstawił raport z działań w 2009 roku.
„Działania mają na celu poprawę estetyki miasta przy ścisłej współpracy z lokalnymi spółdzielniami mieszkaniowymi, Zakładem Gospodarki Lokalowej oraz innymi indywidualnymi właścicielami posesji. Systematycznymi kontrolami stanu czystości i porządku objęto całe miasto. Przy okazji kontroli sprawdzane jest oznakowanie ulic i placów, sprawność urządzeń użyteczności publicznej oraz egzekwowane są przepisy dotyczące czystości i ochrony środowiska. Ponadto na terenie miasta zintensyfikowano działania kontrolne pod kątem posiadania przez właścicieli posesji i punktów handlowo- usługowych umów na wywóz nieczystości stałych i płynnych. W 2009 roku strażnicy na bieżąco sprawdzali porządek i stan techniczny radzyńskich placów zabaw dla dzieci a w szczególności znajdujących się tam piaskownic.”- informował Komendant.
Straż Miejska zajmowała się również zwalczaniem wykroczeń oraz przestępstw związanych z ochroną środowiska naturalnego. Polega to na kontroli i obserwacji dzikich wysypisk śmieci, kontroli posesji pod kątem przestrzegania ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ujawnianiu i ściganiu sprawców niszczenia zieleni a szczególności nielegalnej wycinki drzew. Straż Miejska współpracuje w zakresie swoich uprawnień ze wszystkimi formacjami mundurowymi oraz instytucjami administracyjnymi i organizacjami z terenu Radzynia. W drodze porozumienia o współpracy burmistrza i Komendanta Powiatowego Policji utworzono patrole mieszane składające się ze strażników miejskich i funkcjonariuszy policji. Wspólnie wykonanych patroli było 225 (od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00- 22.00 oraz w razie potrzeb doraźnych, z racji zabezpieczenia imprez kulturalno- rozrywkowych). Współpraca z policją polega również na stałej wymianie informacji o zagrożeniach występujących na określonym terenie. Zorganizowano systemy łączności zapewniające utrzymanie stałej łączności między jednostkami policji i straży miejskiej. Organizuje się wspólne szkolenia.
W ubiegłym roku strażnicy ujawnili 6 755 wykroczeń w tym 2 989 z kodeksu wykroczeń. Dodatkowym działaniem w IV kwartale 2009 była kontrola strefy płatnego postoju na ulicy Ostrowieckiej.
Od stycznia 2010 roku Straż Miejska może korzystać z Centralnej Ewidencji Kierowców i Pojazdów.
Komendant Kuszpa zasygnalizował potrzebę wprowadzeniu monitoringu w mieście. Zainstalowanie kame -
kazimierzakstraż miejska czemu nie,każdy sposób na podreperowanie kasy jest dobry tylko czemu naszym kosztem bo jak wiadomo warszawki nikt nie ruszy bo strach bo immunitet itd.tak więc jeżeli policia się boi lub im niewolno interweniować w stosunku do aut z nr rej w...to dlaczego w przypdku straży ma być inaczej ludzie obudżcie się.
-
Jacekto będzie porażka będą się czepiać wszystkiego bo będą mieli z kogo bo my przyjezdni mamy kasę
-
pijany znad GrodarzaBart. To z ustawy o policji:" 6) kontrola przestrzegania przepisów porządkowych i administracyjnych związanych z działalnością publiczną lub obowiązujących w miejscach publicznych;
-
pijany znad Grodarza"Odkurzaczy było dziewięć. - Uznaliśmy, że prowadzone rokrocznie akcje zachęcające do sprzątania po psach nie przynoszą rezultatu. Doszliśmy do wniosku, że ktoś to musi robić za właścicieli psów - mówi Michał Łukasik, rzecznik Bemowa. Dzielnica zamówiła odkurzacze "na próbę" w poznańskiej firmie Fachman-Eko. Z początkiem 2010 r. zainteresowane sprzętem spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe z Bemowa podpisały z urzędem porozumienie. Zobowiązały się w nim wykorzystywać odkurzacze przez minimum pięć godzin tygodniowo" /////// PANIE BURMISTRZU. Nie lapiej miast faceta w szamerunkach, kupić ze 2 odkurzacze?
-
Jarema1. Straż miejska to jeden z najgłupszych wymysłów niedorozwiniętych polskich polityków.
2. Jeśli jakiś samorząd ma nadmiar pieniędzy i potrzebę wzmocnienia organów porządkowych, niech dofinansuje miejscową policję zamiast zatrudniać spragnionych poczucia władzy idiotów.
3. Straż miejska w Kazimierzu to koniec tego fantastycznego miejsca ... ale jak znam życie ... głupota nie boli ... no chyba, że ktoś potrzebuje paru etatów dla swoich kolesi ... -
obserwatorA ja proponuję jeszcze ściągnąć brygadę antyterrorystyczną, a najlepiej Grom. Będzie porządek, nikt nie będzie śmiecił i źle parkował.
-
AndrzejNo chociaż jeden rozsądny !Bart wyjaśnił chyba dosyć jasno całą sprawę .
-
BartJeśli ktos uważa że staż miejska i policja to to samo to znaczy że nie zna przepisów prawnych dotyczących funkcji obydwu instytucji. Policja ma inne zadania a straż inne. Właśnie dlatego że nie mamy staży w Kazimierzu myślimy że Policja nic nie robi, a Policja nie robi tego co myślimy że powinna gdyz to nie są jej zadania. I tak właśnie dochodzimy do momentu iż Straż Miejska jest niezbędna.
-
lucioBardzo szybko ta Straż Miejska odbiłaby się nam czkawką. Parę mandatów by wlepili ludziom z Kazimierza (bo też im się zdarza łamać przepisy) i zaraz byłoby larum. Zresztą Kazimierz już ma swojego Strażnika z Gór :) Ja uważam, że w Kazimierzu bardziej by się przydał szpital psychiatryczny dla wariatów z przerośniętymi ambicjami :)
-
gosca na co nam straz w kazimierzu zeby mieszkancy gminy musieli placic za parkingi moze zamiast strazy miejskiej zrobmy naklejki dla mieszkancow gminy ktozy by parkowali za darmo w kazmierzu jak to bylo kiedys a nie mieszkaniec gminy musi placic!!!!! za postawienie samochodu zenada poprostu!
-
pijany znad GrodarzaStraż miejska to przerost ambicji większości Burmistrzów i Wójtów. Codzienne skladanie meldunku przez "umundurowanego" unosi Burmistrza nad krzesło. Pamiętam, jak wykombinowano, że policja bedzie zależna od starostów, a lokalni "biznesmeni" będą ja "obdarowywać" sprzętem, paliwem itp. Skandalom nie było końca. Kiedy radni wysłuchają Komendanta Policji z efektow pracy za 2010 r. Może by tak co kwartał wysłuchać takowej informacji.
-
ReaPo jaką cholerę nam straż miejska , skoro mamy oddział policji,tj. dublowanie stanowisk.Policja kazimierska nie wykonuje obowiązków na nich nałożonych.Od wielu lat nie spotyka się na mieście patroli policyjnych. Przyjezdni parkują ,gdzie im się podoba a stróże porządku nie reagują,najczęściej karzą miejscowych bo warszawki i radomiaków się boją.W czasach ,gdy w policji pracował Pan Kowalski na ulicach był porządek,obecnie jest burdel,szczególnie w sezonie letnim.A zatem policja do roboty!