Agnieszka Skrzyńska - Michalczewska,
Skomentuj
Dodawanie komentarza
Trwa dodawanie komentarza. Nie odświeżaj strony.
Dodane komentarze (9)
-
klient371636Znowu jakieś dziadowanie za 30 tyś. Tu potrzeba ludzi z wizją i potrafiących zarządzać takim wyjątkowym miastem. Przy takiej ilości turystów kasa miejska powinna być pełna. Na każdym kroku brak koszy , krzaki przy chodnikach, zresztą krzywych i zrobionych z kostki betonowej, zamiast kamiennej, wystające krawężniki.
To co zadbane, to tylko prywatne domy i ogrody. I wszędzie samochody rozjeżdżające miasto, aż strach patrzeć , jak te biedne wycieczki dzieciaków uciekają , żeby ich nie przejechano.
Kochany Kazimierzu, kiedy się doczekasz dobrego gospodarza ? -
Zdzisław Lewków.Jak na razie doskonale drodzy Radni wychodzi Wam upodabnianie Kazimierza do Bieszczad, czego przykładem jest południowe zbocze Kazimierza na którym zimą można było pojeździć na nartach, a latem podziwiać piękną panoramę Kazimierza i cały północno zachodni rejon miasta obecnie zarośnięty krzakami i to samo robicie z kamieniołomami. Od ilu lat kamieniołomy są wyłączone z eksploatacji i przez tyle lat nikt nie miał pomysłu na zagospodarowanie tych ładnych terenów. Jedynie rusza sprawa przed wyborami ruszacie tematy, obiecujecie i po wyborach cisza. Panie Pisula może lepiej panu wychodzi granie na piszczałce czy liściu bzowym to proszę się zaangażować w tej dziedzinie, a nie niszczyć tego co przyroda i nasi pradziadowie pozostawili pięknym, ale może to byli rajcy jak to się teraz mówi z " jajami " a ie cwaniaczkowie dorabiający do pensji. Pozdrawiam.
-
trrrPodoba mi się pomysł. Mógłby być stojak na rowery i miejsce do grillowania.
-
itylenalezaloby wpierwy wywiezc setki ton guzu i smieci - i juz po wymienionej kwocie, Zrobienie sensownego parku opracowanego naukowo to koszty pol miliona. Podpowiem anglosaski obyczaj - fundowanie lawek przez prywatne osoby dedykowane pamieci zmarlych ich bliskich o czem informmuje tabliczka na kazdej lawce - jestem gotow ufundowac lawke pamieci jednego kazimierskiego malarza.
-
pijany znad GrodarzaProblem w tym, w którym miejscu miałaby stanać Twoja ławka i dlaczego właśnie w tym miejscu a nie niżej ?. Jak widzisz , jeszcze nie ma ławek a problem JUŻ JEST.
-
ale i tak nic z tegopodoba mi się ten koncept
-
zdzisław. Lewków.Jeszcze na inwestowaniu w przyrodę nikt nie stracił, a przez bezmyślne wybory wiele miejcowosci i gmin upadło.
-
-
SebastianA ja tak się zastanawiam - park, ławeczki, quady, bobiku, motory, istny cud wypoczynkowy.
-
pijany znad GrodarzaPani Ewo.
Najwyższy czas POZNAĆ, jaki jest status prawny Kamieniolomow, bo tylko w oparciu o to prawo można ingerować w jego strukturę.
Zastanawiam się czy jest to możliwe poprzez SPOŁECZNY ZRYW.-
e.w.Myślę, że jeat możliwe. Ale chętnie podyskutuję z panem na ten temat. Pozdrawiam.
-
-
pijany znad GrodarzaBudownictwo i Architektura 6 (2010) 71-76
Kamieniołom kazimierski - ochrona krajobrazu kulturowego
Grażyna Michalska, Jan Niedźwiedź
Politechnika Lubelska, Wydział Budownictwa i Architektury. Katedra Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego
Streszczenie: Niniejszy artykuł odnosi się do zagadnienia ochrony kamieniołomu kazimierskiego, pozyskującego wapień, zlokalizowanego w pobliżu Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Scharakteryzowano historię kamieniołomu kazimierskiego sięgającą XIV w oraz jego walory krajobrazowe i geologiczne. Szczególny nacisk położono na konieczność i sposoby ochrony kamieniołomu jako klasycznego przykładu wielowątkowego krajobrazu kulturowego. Słowa kluczowe: Kazimierz Dolny nad Wisłą, kamieniołom kazimierski, krajobraz kulturowy.-
Zdzisław Lewków.Proszę pana kamieniołomów w okolicy Kazimierza mamy wiele , po drugiej stronie Wisły również poniżej Janowca w dół rzeki , tak na całym przełomie Wisły. Jedne powstały wcześniej drugie później kiedy potrzebny był budulec do rozbudowy miasta czy regulacji brzegów, a uporzadkowanie drzewostanu jeszcze tylko uwypukli jego piękno.
-
-
pijany znad Grodarza"7. Wnioski Kamieniołom w Kazimierzu Dolnym stanowi klasyczny przykład wielowątkowego krajobrazu kulturowego o cechach zgodnych z definicją ustawową, a więc powinien być indywidualnie chroniony poprzez wpisanie do rejestru zabytków - wobec wykazanej istotnej wartości historycznej, estetycznej, naukowej i krajobrazowej.
W dobie powszechnej ekspansji inwestycyjnej, ścisła ochrona indywidualna kamieniołomu, wydaje się nieodzowna, bowiem, między innymi, właśnie on stanowi jeden
z istotnych wyznaczników kazimierskiej tożsamości. Wpis indywidualny pozwoli objąć zabytek ścisłą kontrolą i uchronić przed zniszczeniem przez poddanie intensywnej zabudowie, czy też przed groźbą pełzających, pozornie tylko korzystnych zmian: przed ingerencją w tradycyjny sposób użytkowania ziemi i przed budowaniem sztucznych krajobrazów w miejscu, gdzie krajobraz kulturowy sam w sobie jest szczególnie wartościowy"
To co zadbane, to tylko prywatne domy i ogrody. I wszędzie samochody rozjeżdżające miasto, aż strach patrzeć , jak te biedne wycieczki dzieciaków uciekają , żeby ich nie przejechano.
Kochany Kazimierzu, kiedy się doczekasz dobrego gospodarza ?