Skomentuj
Dodane komentarze (16)
-
Kolejka kazimierska musi być zbudowana z białego kamienia i kryta gontem! Tak jak inne wybitne dzieło architektury, prom Gelderland.
-
Panie i kumu to przeszkadzało... zanim jeszcze powstało? :-)
-
Tak sobie myśle: zapewne ta kolejka powstanie, bo po drugiej stronie Wisły , są ludzie z wizją, rozmachem i wyobraźnią. Prawdopodobnie , oczywiście Kazimierz będzie blokował ten projekt, jak wyciągi,przez kilka lat, by w końcu, łaskawie, wydać zgode.
Faktycznie, w Kazimierzu czas płynie wolno, woooolno, coraz wooooooolniej....... -
Jeszcze jedna, w mieścince Rio De Janeiro
-
Kolej linowa na wzgórze Montjuic w Barcelonie - miasto założone w mitu przez Herkulesa na 400 lat przed zbudowaniem Rzymu - też się da !!!
[wymoderowano] -
Kolejka linowa w Lizbonie - miasto, które miał założyć mityczny Odyseusz - da się ?!
(Zadziwiające jest, że w tej płaskiej części Lizbony kursuje kolejka jak w Alpach. Kolejka linowa oferuje nam podróż ponad Parkiem Narodów, wzdłuż rzeki Tag. Długość trasy to około 1000 metrów.) -
A czy 31 prac to sukces?? i 10 do finału; to porażka!!! niczym jeden z dziesięciu:)i na pewno wygra swój:)brak konkurencji:)
-
Bo kolejka to zbyt proste, zbyt oczywiste i za mało mogą zarobić krewni i znajomi: po prostu murowany sukces za g..niane pieniądze. Tu trzeba Bareji: zrobić takiego Misia, żeby był jak najdroższy, kompletnie bez sensu, ale żeby pare osób zarobiło swoje. W tym kraju nic sie nie zmienia.....
-
Rozwiązania kolejkowe są na całym świecie,rozumie, że na złość byłemu burmistrzowi wszytko żle
-
1500 letni Dubrownik może mieć kolejke w centrum miasta, ale 600 letni Kazimierz nie może nawet 2 kilometry od Rynku. Nie rozumiem tej logiki :(
-
Brawo dla Pani Romany Rupiewicz ,mądre słowa ,trafna ocena sytuacji .Zgadzam się z każdym słowem .
-
Pani doktor opowiada komunały o tym co stało się w Kazimierzu przez ostatnich 15-20 lat. Jeżeli tak to oceniać, to zmiany te zaczęły następować po odejściu Sicińskiego, po 1948 roku - to większość zabudowy przy ul. Lubelskiej(po stronie skarpy), pensjonat Vincent przy Krakowskiej, budynek spółdzielczy przy Kwaskowej Górze, hotel ZNP na Czerniawach, zajazd Piastowski itd., itd.
-
@Pijany,
termin składania zgłoszeń upłynął 12 kwietnia, 14-16.04 obrady sądu konkursowego a 18.04 ogłoszenie wyników I etapu.Te daty wynikają z postanowienia Regulaminu konkursu.
Przewodnicząca sądu konkursowego twierdzi:
" Mieliśmy prace przedstawicieli najznamienitszych uczelni w Polsce, pracowników naukowych. Mieliśmy także ewidentnie do czynienia ze wschodzącymi, młodymi talentami, których poziom kreatywności oceniam bardzo wysoko".
Pan Kowalski utrzymuje natomiast, że niewiele osób mogło się o konkursie dowiedzieć na skutek działania jakiegoś tajemniczego lobby, które nawet Internet zablokowało!
Internet Panie Kowalski to także pański blog.Pisał Pan coś wcześniej o konkursie, czy miał Pan blokadę.
Dziwne, że artykuł ukazuje się tego samego dnia co publikacja listy,znanej jednak wtajemniczonym już od dwóch dni.
Może na liście kogoś zabrakło i trzeba dorobić do tego teorię spiskową?
-
Konkurs w kwietniu informacja o tym półtora miesiąca później.@ Sont Konkursowy chyba jednak było coś....na rzeczy.
-
"Sąd konkursowy w porozumieniu z Urzędem Miasta wystosował sugestie dla uczestników drugiego etapu. Zachęciliśmy ich do podjęcia tematów dodatkowych, takich jak: ogólnodostępne kąpielisko, miejsce spotkań i imprez plenerowych. Już dziś wiemy, że nie dopuszczamy pomysłów z kolejką linową przez Wisłę oraz kolejnej zabudowy hotelowej. Sugerujemy także spojrzeć na kamieniołom jako na integralną część Miasteczka, zachowując jego niepowtarzalne piękno, tworzące wnętrze otulone zielenią wąwozów, stykiem błękitu nieba i Wisły. Konkurs zakończy wystawa prac szczęśliwej dziesiątki, dyskusja społeczna oraz wręczenie atrakcyjnej nagrody - 55 tys. zł. pokrytej w 85% ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna."
Od kiedy trwa ten konkurs ?
Słyszalem z " ust bedących przy władzy", że nastąpi zabudowa Pól Miejskich. -
Kazimierski blog Janusza Kowalskiego
środa, 20 maja 2015 08:18
"Trwa blokada informacyjna konkursu na zagospodarowanie kazimierskiego kamieniołomu.
Niestety mimo ogłoszenia konkursu prasa lokalna, czy ogólnopolska milczy. Milczy także Internet (sic). Trwa blokada informacyjna tego przedsięwzięcia. Odbieram to jako sprzeciw i wpływ wspomnianego (tylko dla wąskiej niszy zamożnych i wpływowych osób, przypis mój, cytat z artykułu) lobby... Sprzeciw wobec Nowych władz Naszego miasta."
Panie Kowalski, niech Pan już przestanie blog(k)ować, wszędzie spiski.Jak tu żyć.
Wpłyneło 31 prac, a 10 przeszło do drugiego etapu, i to mimo "blokady".
"Po wielogodzinnych dyskusjach i ostatecznym głosowaniu sekretarz sądu konkursowego rozszyfrował prace. Wówczas zobaczyliśmy, że w konkursie wzięli udział znani i doceniani architekci..."
Faktycznie, w Kazimierzu czas płynie wolno, woooolno, coraz wooooooolniej.......