Skomentuj
Dodane komentarze (4)
-
Jeszcze niedawno powstanie grodziska w Żmijowiskach próbowano wiązać z Polanami, teraz wiele wskazuje na to, że właśnie Polanie mogli go zniszczyć... Jednak chyba z tym plemieniem słowiańskim nie było tak źle, jak pisze Konan. Mist - myślę, że jak ciepliwie poczekamy, to Twoje marzenia się spełnią.....
-
wszystko pieknie i prawidlowo tylko skad nagle polanie -wszak to koczownicy po ktorych nie ma ani jednego sladu jekiejkolwiek budowli stalej. po za oczywiscie sladami obozowisk (zlokalizowano nawet dziury po kolkach pranamiotow) wciaz utrwalamy mity? zrodloslowie polanie to nie uprawajacy pola a zyjacy na polu czyli na dworze (do dzis funkcjonuje np. w malopolsce okreslenie wyjscia z domu - wyjsciem na pole) a jakby kto pytal to zajmowali sie rabunkiem czyli braniem niewolnikow (od rab - niewolnik)i sprzedaza w miejscach niedoboru sily roboczej i tak wspoltworzyli rowny rozwoj poszczegolnyh terenow. zainteresowanych zapraszam do lektur.
-
Chciałabym zabaczyć zrekonstruowane grodzisko, choć przez chwilę poczuć zapachy i smaki przeszłości...
-
Co za tajemnice jeszcze nieodkryte ta nasza ziemia skrywa. Przecież to może być prawie drugi BISKUPIN. Gratulacje dla Pana Lisa za cierpliwość i wytrwałość w pracach archeologicznych. Z pewnością młodzież dużo się nauczyła - ale to jest ta wybrana. By być dobrym patriotą trzeba dobrze znać HISTORIĘ rodziny i kraju tzn. POLSKI. Wszystkim tego życzę.